Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA - woj.

KGW Siew w Rososzy

SMS o treści POK.5004 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)


Koło Gospodyń Wiejskich „Siew” w Rososzy działa od sierpnia 2020 roku, jednak ma na swoim koncie wiele ciekawych inicjatyw (również z okresu, kiedy nie Koło nie było jeszcze zarejestrowane w ARiMR). Koło z Rososzy zawsze włącza się w akcje charytatywne wspierając zbiórki na leczenie chorych, potrzebujących dzieci, w akcje mające na celu integrację mieszkańców Gminy i wsi Rososz oraz w akcje dotyczące działań na rzecz środowiska. Pierwszą wspólną inicjatywą jeszcze w czasie trwającej pandemii, w jakiej uczestniczyło już oficjalne koło , było zorganizowanie Dnia Szpilek (wrzesień 2020). Wzięliśmy udział także w następujących akcjach: 
 1. Akcja Chryzantema – KGW pozyskało 400 sztuk chryzantem, którymi udekorowane zostały pomniki, krzyże i kapliczki we wsi Rososz i pobliskiej okolicy (listopad 2020) 
 2. udział w ogólnopolskiej Operacji „Czysta rzeka 2021” (kwiecień 2021) 
 3. udział w akcji „Woda dla Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej” (kwiecień 2021) 
 4. udział w akcji bicia Zielonego Rekordu Polski zorganizowanej pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska (kwiecień 2021). 
 5. udział w ogólnopolskiej akcji #niepodlegladohymnu, która miała na celu odśpiewanie hymnu Państwowego oraz edukowanie i wychowanie najmłodszych w patriotycznym duchu.
 6. udział w akcji „Pierwszy dzień wiosny bez śmieci z Operacją Czysta Rzeka”, KGW wykonało wówczas Eko Marzannę z ekologicznych materiałów: #Operacjaczystarzeka #ekomarzanna #czystarzeka #czystarzeka2022 (kwiecień 2022). 

Dodatkowo KGW aktywnie uczestniczy w działalności charytatywnej, zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. W tak krótkim czasie od momentu powstania uczestniczyło w kilkunastu akcjach charytatywnych na terenie swojej Gminy, jak i Powiatu Siedleckiego, m.in. 
 1. kiermasze dla chorych dzieci i osób z terenu Powiatu Siedleckiego, udział najczęściej osobisty, ewentualnie przekazywanie od kilku do kilkunastu ciast, swojskiego chleba na te kiermasze 
 2. sprzedaż własnoręcznie przygotowanych wypieków: ciast, chlebów, przedmiotów wykonanych metodą makramy, własnoręcznie robionych stroików świątecznych 
 3. zbiórka zabawek wspólnie z Przedszkolem i ich wystawianie na licytacje (zebrano wówczas kwotę ponad 5500 zł) 
 4. zbiórka aluminium, makulatury i nakrętek, na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci 
 5. KGW wzięło udział KGW w charytatywnym Halowym Turnieju Piłki nożnej o Puchar Wójta gminy Kotuń "Gmina Kotuń Solidarni z Ukrainą”, wspierając zbiórkę pieniędzy dla Ukrainy KGW „Siew” w Rososzy dba o rozpowszechnianie rękodzieła jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. 
Organizuje dla dzieci warsztaty rękodzielnicze (wykonywanie świec, stroików, ozdób świątecznych, rysowanie), czy też warsztaty dla Seniorów z terenu Gminy Kotuń. KGW uczestniczy w konkursach organizowanych na poziomie powiatowym, jak i ogólnokrajowym, m.in. wzięło udział w konkursach: 
 1. zgłoszenie w konkursie „Koło ARiMR – w sercu wsi”, organizowanym dla całego województwa mazowieckiego przez Mazowiecki Oddział Regionalny ARIMR. Jego zadaniem było nakręcenie 3-5 minutowego filmu promującego działalność koła oraz prezentującego sposób wykorzystania pozyskanych z Agencji środków finansowych. Jako jedyne Koło z Powiatu Siedleckiego otrzymało wyróżnienie za udział w tym konkursie otrzymując nagrodę rzeczową (październik 2020) 
 2. udział w konkursie organizowanym przez Fundację Orlen pt.: „Czuwamy, pamiętamy 2021”, pozyskano od tej Fundacji kwotę 7 tysięcy złotych na remont kapliczki i obelisku znajdujących się we wsi Rososz (maj 2021) 
 3. udział w II Mazowiecko-Podlaskim Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich w Nowej Suchej. W ramach wydarzenia zaprezentowały się KGW z pięciu powiatów: węgrowskiego, sokołowskiego, siedleckiego, garwolińskiego i mińskiego. Podczas Pikniku KGW wzięło udział w konkursie na „Najlepszą potrawę z ziemniaka” zdobywając nagrody rzeczowe (sierpień 2021) 
 4. udział w konkursie na najlepsze pierogi. Zajęcie IV miejsca na najlepsze pierogi oraz zdobycie nagrody publiczności na najlepsze pierogi, otrzymano sprzęt AGD (sierpień 2021) 
 5. udział w konkursie, a następnie w gali rozdania nagród w konkursie "Koła Gospodyń Wiejskich - wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie" w Otrębusach, otrzymano wyróżnienie w konkursie "Koła Gospodyń Wiejskich - wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie", zdobywając nagrodę w wysokości 1500 zł (październik 2021) 
 6. udział w konkursie ,,ZDROWE I SPORTOWE KGW" organizowanym przez Fundację „Pomaganie krzepi”, zajęcie III miejsca, otrzymanie nagrody rzeczowej w postaci apteczki (październik 2021) 
 7. KGW zdobyło wyróżnienie za udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu siedleckiego. Otrzymano wyróżnienie za udział w konkursie oraz nagrody rzeczowe (grudzień 2021) 
 8. KGW otrzymało informację o wygranej w konkursie grantowym „Gospodynie do dzieła!”, organizowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego na kwotę 4996 zł (marzec 2022) 
 9. zgłoszenie udziału do konkursu pn. "Tradycje Wielkanocne" dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu siedleckiego, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach (kwiecień 2022)
KGW „Siew” w Rososzy organizuje również atrakcje dla swoich mieszkańców, m.in. 
 1. Dzień Dziecka w Rososz, z udziałem żołnierza WP, OSP (czerwiec 2020 i 2021) 
 2. warsztaty makijażu dla wszystkich Pań z miejscowości Rososz (październik 2020) 
 3. organizacja kuligu połączonego z ogniskiem dla mieszkańców i dzieci z Rososzy (styczeń 2021) 
 4. organizacja Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej w Rososzy (marzec 2021 i 2022) 
 5. organizacja w Rososzy akcji dla dzieci "Bezpieczny rower", z udziałem rodziców i dzieci, Wójta Gminy Kotuń oraz Dzielnicowego (maj 2021) 
 6. organizacja wycieczek rowerowych, połączonych z piknikami nad rzeką Kostrzyń, przez co rozpowszechniamy aktywne formy spędzania wolnego czasu przez dzieci (lipiec-wrzesień 2021) 
 7. organizacja akcji dot. Sprzątania świata (październik 2020, kwiecień 2021, listopad 2021) 
 8. wspólne tworzenie ozdób świątecznych przed każdymi świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy 
Jednakże, największym sukcesem KGW „Siew” w Rososzy jest zgoda między Członkami i poszanowanie drugiego człowieka, dlatego te ż wszelka współpraca przebiega w bardzo sympatycznym klimacie. Naszą bieżącą działalność można śledzić na Fanpagu na Facebooku.
« « powrót

---------------------------------------

ORGANIZATOR

SPONSORZY

PARTNERPATRONI MEDIALNI


GOSPODARZE


PATRONAT HONOROWY
Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się