Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA - woj.

KGW w Imbramowicach

SMS o treści POK.5253 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)


Nasze Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach powstało w 1963 roku i aktywnie prowadzi swoją działalność od 59 lat. We wrześniu 2020 roku podjęłyśmy decyzje o rejestracji naszego koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co pozwoliło nam na ogromne możliwości w funkcjonowaniu. Obecnie koło zrzesza 19 bardzo aktywnych i chętnych do działania osób. 
Ogromnym wsparciem koła okazały się nowe młodsze członkinie, które mają wiele ciekawych pomysłów i skrupulatnie dążą do ich realizacji. Zarówno od pierwszych dni działalności jak i po dziś dzień panie czynnie organizują życie oświatowo-kulturalne i społeczno-wychowawcze naszej lokalnej społeczności. Realizujemy wiele inicjatyw, które pozytywnie wpływają na aktywizację, integrację i rozwój naszej wspólnoty. Przez swoje działania chcemy pielęgnować naszą polską kulturę i chcemy promować naszą miejscowość. 
Nasze inicjatywy skierowane są do wszystkich mieszkańców, do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Jedną z naszych co rocznych tradycji jest przygotowywanie wieńców dożynkowych, palm wielkanocnych, wianków zielnych i koszy z plonami ziemi na 15-tego sierpnia. Nasze wieńce dożynkowe oraz palmy zgłaszamy do konkursów gminnych i ogólnokrajowych. Niejednokrotnie brałyśmy udział w prezentacjach stołów wielkanocnych. W ostatnim czasie przygotowujemy również stroiki na różnego rodzaju okazje oraz święta, i które następnie sprzedajemy na kiermaszach, jarmarkach w których często uczestniczymy. 
Uczestniczyłyśmy również w wielu konkursach kulinarnych. Nasze wygrane dania to nadziewka z wątróbki oraz placki ziemniaczane. Do naszych lokalnych produktów należy ketchup z papryki i pomidorów, róże karnawałowe oraz miodowniki. 
Organizujemy: 
  • Bale sołtysa 
  • Sylwester 
  • Karnawał 
  • Dzień Kobiet 
  • Kolędowanie 
  • Pikniki rodzinne 
  • Zabawy choinkowe 
  • Spotkania z Mikołajem 
  • Dzień pizzy 
  • Dzień gofra i pączka 
  • Dzień burgera 
  • Uroczystości dożynkowe 
  • Konkurs dyniowy, wiosenny 
  • Kiermasze świąteczne 
  • Ferie i wakacje 
  • Zajęcia dla najmłodszych 
  • Noc świętojańską. 
Nasze członkinie są niezwykle uzdolnione: śpiewają, robią kwiaty z bibuły, tworzą przeróżne rękodzieła oraz przyozdabiają naszą wieś tematycznymi ozdobami nawiązującymi do danych świąt oraz okazji. Chętnie uczestniczymy w akcjach sprzątania naszej miejscowości i akcjach charytatywnych np.: na rzecz naszego kościoła, mieszkańców. Jako koło organizujemy wycieczki w różne miejsca oraz pielgrzymki. Odwiedziłyśmy już Międzyzdroje, Licheń, Częstochowę, Wambierzyce, Kraków, Wadowice, Wieliczkę, Zakopane, Kalwarię Zebrzydowską, Oświęcim. Planujemy odwiedzić jeszcze wiele ciekawych miejsc. 
Aktywnie odwiedzamy zaprzyjaźnione alpaki jak i żeglujemy po pobliskim Zalewie Mietkowskim oraz zawsze robimy sobie pamiątkowe zdjęcia. Przez lata zmieniały się nasze ludowe „kreacje”. Obecnie nasz strój składa się z zielonej lub czerwonej spódnicy w kwiaty, białej bluzki, czerwonych korali oraz czarnej kamizeli/czarnego szala. A dla Panów mamy kapelusz i muszkę z motywem jak na spódnicach. Na przestrzeni swojej działalności nasze koło zorganizowało i przeprowadziło wiele kursów w zakresie np.: pieczenia, gotowania, szycia, haftu, robienia na drutach, przycinania drzewek, tańca jak i nawet racjonalnego żywienia. 
Bardzo chciałybyśmy kontynuować owe działania, dlatego też staramy się pozyskać dofinansowania, granty na nasze różne przedsięwzięcia. Chcemy się dalej rozwijać i efektywnie korzystać z umiejętności, talentu i potencjału naszych pań. W roku 2021: - brałyśmy udział w festiwalu KGW ‘Polska od Kuchni”, gdzie nasza MISS na Zamku Czocha nas godnie reprezentowała. To był nasz debiut telewizyjny. Wystąpiliśmy w Pytaniu na Śniadania w TVP2 i w programie TVP Kobieta. - przeprowadziłyśmy cykl 11 kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. Znajdź swoją pasję, które zostały dofinansowane ze środków budżetowych Województwa Dolnośląskiego. - przystąpiłyśmy do konkursu Bitwa Regionów, gdzie przygotowałyśmy naszą "NADZIEWKĘ Z WĄTRÓBKI W IMBRAMOWICKIEJ ODSŁONIE, czyli jest to nasza nadziewka z wątróbki drobiowej z sosami owocowymi w towarzystwie topinamburu. Pyszności. Nasza nadziewka otrzymała wyróżnienie. - przystąpiłyśmy także do konkursu ,,Kronikarki - konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich", organizowanym przez Centrum Archiwistyki Społecznej. Zajęłyśmy I miejsce, a nagrodą była wystawa o naszym kole pt.: „Koło z historią. O KGW w Imbramowicach”. - celebrowałyśmy obchody Nocy Świętojańskiej i Jabłonki - brałyśmy udział w licznych warsztatach i szkoleniach rozwijających nasze członkinie, - wspólnie gotowałyśmy na naszej świetlicy - uczestniczyłyśmy w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni - wystawiłyśmy się podczas wystawy w Książu, festiwalu Mąki, licznych piknikach, Miasteczku Mikołaja - zorganizowałyśmy piknik szczepienny oraz gminne spotkanie z Gospodynią - delegacja kilku członkiń wzięła udział w dwudniowej konferencji na Mazurach pt.: „Kobieta to dobry klimat” - dołączyłyśmy do akcji niepodległa do hymnu na 11 listopada i podczas którego sprzedawałyśmy nasze rogaliki. 
Obecnie nasze dwie członkinie szkolą się z zakresu podatkowego byśmy same mogły rozliczać nasze koło i doradzać innym w naszej społeczności. Pomagamy także naszym przyjaciołom z Ukrainy, organizujemy zbiórki, przygotowujemy się od uroczystości obchodów 500 lecia naszego Kościoła, organizujemy wielkanocne atrakcje oraz bierzemy udział w konkursach na wypieki oraz plamę. Bardzo byśmy chciały dalej aktywnie działać na rzecz naszej małej lokalnej społeczności i dla nas samych. Móc się rozwijać, zdobywać nową wiedze, poznawać inne kultury z całkowicie innej strony Polski czy też wymieniać się doświadczeniami z innymi kołami. 

« « powrót

---------------------------------------

ORGANIZATOR
WSPÓŁORGANIZATOR



SPONSORZY

PARTNERZY



PATRONI MEDIALNI


GOSPODARZE






PATRONAT HONOROWY




Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się