Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA - woj.

KGW w Kaczorowach

SMS o treści POK.5006 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)


Koło Gospodyń Wiejskich powstało niedawno, bo w sierpniu 2019 roku. Jego założycielką jest przewodnicząca - pani Justyna Drozdowska. to doświadczona gospodyni i matka trójki dzieci, bardzo kreatywna, gotowa na nowe wyzwania kobieta. Kiedy odbyło się pierwsze spotkanie chętnych do wpisania w nasze szeregi było bardzo dużo (zapisało się 61 osób). Dziś jest nas mniej, ale pracujemy również prężnie. Dodatkowo chętnie współpracujemy z młodzieżą i dziećmi. Organizujemy warsztaty dla dzieci z pokazem dawnych prac i przygotowania jedzenia m. in przygotowanie kapusty do kiszenia, wykonywanie masła ze śmietany, robótki ręczne, plecenie wianków. 
Chętnie działamy na rzecz rozwoju kultury i kultywowaniu tradycji. Staramy się aktywizować siebie i mieszkańców wsi organizując m. in. spotkania ostatkowe, podczas których przygotowywane są tradycyjne dania z pączkami i chruścikami. We wszystkie nasze działania angażujemy coraz młodsze pokolenia. Staramy się aktywizować najstarszych z najmłodszymi. Kultywujemy niekiedy zapomniane bakusy, świętujemy Dzień chleba wypiekając chleb z dziećmi. Spotykamy się z lokalną społecznością na wspólnych świętach: spotkanie opłatkowe, wspólne kolędowanie, Dzień kobiet, bal Andrzejkowy, Kupalnocka, Dzień Dziecka. Uczymy młodzież wykonania tradycyjnych potraw wigilijnych. 
Nasza najstarsza członkini Koła Gospodyń Wiejskich uczy nas przędzenia wełny, byśmy mogli przekazywać tą umiejętność młodszym pokoleniom. To właśnie z tą umiejętnością i śpiewem na ustach po raz pierwszy przeszliśmy do półfinału „Polska od kuchni”. Wykonujemy także swoje rękodzieło - korale z materiału. 
Działamy na rzecz rozwoju lokalnych społeczności: Dzień babci i dziadka dla wszystkich babć i dziadków z naszego sołectwa, ostatki, Dzień kobiet, kultywowanie tradycji "bakusów" (odwiedzanie mieszkańców), wycieczki integracyjne, udział w lokalnym Jarmarku Raciąskim z naszymi wyrobami. 
Działamy charytatywnie: zbieraliśmy karmę dla piesków ze schroniska w Pawłowie, zbieramy korki na leczenie i rehabilitację potrzebujących, zorganizowaliśmy zbiórkę świąteczną dla dzieci z fundacji "Odzyskać radość" oraz byliśmy w hospicjum z prezentami od naszych dzieci dla babć i dziadków z hospicjum w Kraszewie Czubakach, organizowaliśmy kiermasz ciast dla chorej dziewczynki, aby wspomóc ją w zbiórce na szybsze leczenie. Współpracujemy z innymi organizacjami: MCKRiS w Raciążu, Stowarzyszenie Przyjazna dłoń w Raciążu, Gmina Raciąż, Szkoła Podstawowa w Starym Gralewie, OSP w Kaczorowach. 
Naszym największym sukcesem jest zgoda i poszanowanie drugiego człowieka, dlatego wszelka współpraca przebiega w bardzo miłym klimacie.« « powrót

---------------------------------------

ORGANIZATOR

SPONSORZY

PARTNERPATRONI MEDIALNI


GOSPODARZE


PATRONAT HONOROWY
Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się